Pārdod mežu ar konsultāciju centra palīdzību un iegūsti par 30% vairāk!

Daudzi meža īpašnieki iekrīt vietējo pārpircēju uzņēmumu lamatās, kas sola ātru naudu izspēlē dažādas viltības, lai panāktu sev labvēlīgo rezultātu. Realitāte ir tāda, ka vairumā gadījumu vietējie uzņēmumi nav gala pircēji un nevar iedot augstāko cenu par Tavu mežu. Uzdodiet sev vienkāršu jautājumu kāpēc šie uzņēmumi vēlas tik izmisīgi nopirkt Tavu īpašumu? Atbilde ir pašsaprotama - tikai ar vienu mērķi, lai vismaz 30 līdz 50% - tieši tik daudz Tu zaudē pārdodot savu īpašumu šiem starpnieku uzņēmumiem. Neticiet stāstam par to, ka mēs tepat blakus zāģējam vai mēs esam vietējie, kas pērk īpašumus, lai apsaimniekotu un atstātu mežu saviem bērniem - 95% šo īpašumu pēc tam tiek pārdota tālāk!

Lauku īpašuma konsultāciju centrs Zīles palīdz pārdot īpašumu īstajiem gala pircējam, kas samaksās augstāko cenu, saņemot par to konsultāciju komisiju, tikai tad kad saimnieks saņēmis samaksu! Mūsu konsultanti ir ar daudzu gadu pieredzi mežsaimniecības, lauksaimniecības, finanšu, mērniecības un investīciju nozarēs. Šī pieredze palīdz Zīles klientiem iegūt augstāko cenu par savu īpašumu. Pārdod mežu gudri un saņem maksimālu ieguvumu no sava īpašuma!

Tā kā meža zeme ar katru gadu paliek arvien vērtīgāka, nepieciešams rūpīgi apsvērt tās pārdošanas lietderību. Lai meža zemes īpašnieki saņemtu lielāko ieguvumu no sava īpašuma to pārdodot ir svarīgi izmantot nozares profesionāļu pakalpojumus ar plašu pieredzi mežu pirkšanas un pārdošanas darījumos.

Vēlamies uzsvērt, ka mēs neiesakām pārdot meža zemi un vienmēr parādīsim vairākus iespējamos scenārijus, kā ir iespējams pelnīt no savas meža zemes to nepārdodot. Protams, ja ir radušies apstākļi, kas spiež zemi pārdot mēs organizēsim zemes izsoles procesu, kas sniegs iespējami augstāko ieguvumu zemes saimniekam.

Kas pērk mežu Latvijā?

Pērk mežu daudzi, ko parāda daudzās vilinošās reklāmas, taču lielākā daļa Latvijas uzņēmumu ir tikai starpnieki, kas veikli apvārdojot un manipulējot ar neinformētajiem meža zemju īpašniekiem, iegūst īpašumus savā īpašumā par 30—50% lētāk nekā ir to patiesā vērtība! Tālāk īpašums tiek pārdots gala pircējiem un jā tie ir tik bieži negatīvi piesauktie ārzemnieki, bet pirms rosās negatīvas domas iesakām aizdomāties - kāpēc pārdot letiņam, kurš veikli Tevi apvārdojis un samazina Tavu ieguvumu par 30-50% būdams vienkārši starpnieks? Patiesie gala pircēji pērk mežu kā ilgtermiņa investīciju objektus, kuru mērķis ir pelnīt ilgtermiņā no 3-6% gadā, tāpēc arī viņi var maksāt augstāku cenu nekā starpnieki vai vietējie uzņēmumi, kuriem ir jāpelna šodien un pēc iespējas vairāk.

Lauku īpašumu konsultāciju centra Zīles mērķis ir gan palīdzēt izdevīgi pārdot mežu, nokārtojot visus ar meža pārdošanu saistītus dokumentus, gan arī sniegt profesionālas konsultācijas, kā palielināt meža zemes vērtību pirms pārdošanas. Mēs personīgi pazīstam un jau ilglaicīgi sadarbojamies ar visiem vietējiem un starptautiskajiem gala meža zemes pircējiem, palīdzot mūsu klientiem saņemt augstāko cenu.

Pārdod mežu? Kā notiek meža proaktīvā pārdošana un izsole ar Zīles palīdzību?

Katrs gadījums ir individuāls un prasa iedziļināšanos. Vairumā gadījumu meža īpašumi sastāv no meža zemes, kokiem un lauksaimniecības zemes, tāpēc sākumā būtiski saprast, ko ar katru no šīm daļām varam izdarīt, lai zemes īpašnieks iegūtu maksimāli augstāku guvumu. Piemēram, ja lauksaimniecības zeme ir vairāk par 3 hektāri un labā stāvoklī, tad ir ieteicams to nodalīt un pārdot atsevišķi - tas var palielināt saimnieka ieguvumu līdz par 20%. Savukārt cirsmu ir izdevīgi pārdot atsevišķi vai nocirst pašam un tikai tad pārdot īpašumu, turklāt noderīgi būtu nocirsto daļu atjaunot, sastādot vietā jaunus kokus, šī darbība arī jūtami palielinātu pārdošanas cenu. Šie ir tikai daži piemēri, ka zemes īpašnieki var iegūt augstāku ieguvumu par savu īpašumu. Ja vēlies izdevīgi pārdot mežu vai cirsmu, vērsies pie Zīles konsultantiem un mēs palīdzēsim saņemt augstāko samaksu par Tavu meža īpašumu atbilstoši šī brīža tirgus situācijai.

Zīles izdarīs visu Tavā vietā sākot ar visas dokumentācijas sakārtošanu, īpašuma novērtēšanu pēc papīra un dabā, izsoles rīkošanu un darījuma juridisko puses organizēšanu. Visos meža pārdošanas posmos mēs nodrošinām kvalitatīvu atbalstu un nepieciešamās konsultācijas, lai Tu noslēgtu veiksmīgu darījumu. Ja meklē, kurš pērk mežu, vērsies pie Zīles konsultantiem, kuri palīdzēs Tev atrast īstos gala pircējus meža zemei.

Zīles nodrošinātie pakalpojumi, ja pārdod mežu un vēlies iegūt augstāko ieguvumu

Ja izlēmi pārdot meža zemi vai cirsmu, nodrošināsim Tev pilna cikla meža pārdošanas un izsoles konsultācijas pakalpojumus kāda otra tirgū nav, kas ar augstu varbūtību Tev sniegs 30-50% augstāku ieguvumu, nekā mēģinot pārdot saviem spēkiem. Mums ir ilggadēja pieredze dažādas nozarēs tajā skaitā mežu zemju pārdošanas, kur esam pārdevuši gandrīz 8000 hektārus.

Nodrošinātie pakalpojumi:

 • Meža nodalīšana no kopējā īpašuma (mājvietas vai lauksaimniecības zemes)
 • Meža zemes vai cirsmas izsole un pārdošana
 • Vērtējumu pēc taksācijas un pēc apskates dabā
 • Reģistrēšanu zemesgrāmatā
 • Īpašuma uzmērīšanu
 • Mantojuma tiesību sakārtošanu
 • Visu juridisko un nodokļu jautājumu sakārtošanu
 • Komunikācija un visu darbu organizēšana ar notāriem un bankām
 • Dokumentācijas sagatavošana - meža inventarizācija, meža apsaimniekošanas projekts, cirsmas skice, ciršanas iesniegums, atskaites valsts mežu dienestam
 • Īpašuma sagatavošana - robežu un kupicu sakārtošana, stigošana, dastošana, mērniecība
 • Ja nepieciešams konsultēšana īstermiņa aizdevuma saņemšanai

Papildus meža pirkšanas un pārdošanas pakalpojumiem un konsultācijām piedāvājam meža apsaimniekošanas, meža inventarizācijas, mežizstrādes un cita veida mežsaimniecības pakalpojumu darbu organizēšanu, uzraudzību un kontroli.

Mūsu zināšanas, pieredze un izstrādātais meža pārdošanas modelis un vērtēšanas sistēma papildus šiem cenu veidojošiem faktoriem ietver arī citu ieņēmumu potenciālu, kas būtiski palielina mežu īpašnieku ieguvumu: lauksaimniecības zemes nodalīšana un izsole, CO2 kompensācijas, saules paneļu parka, vēja turbīnu potenciālu un citus zaļās saimniekošanas virzienus. Pateicoties šādai pieejai spējam piegādāt iespējami augstāko ieguvumu lauku īpašumu saimniekiem.

Biežāk uzdotie jautājumi par meža zemi
Ar ko sākt, ja vēlos pārdot mežu?

Pirmkārt ir jāpiesaista pieredzējuši konsultanti, otrkārt jāsavāc visa pieejamā informācija par īpašumu, lai var veikt meža zemes novērtējumu pēc dokumentiem. Meža vērtību nosaka gan meža stāvoklis (daļēji izstrādāts, pilnībā izstrādāts, neskarts), gan meža zemes tips (sauss, vidējs, slapjš), gan mežaudzes sastāvs (piemēram, lapu koku, skujkoku, jaukts mežs), kā arī vidējais mežaudzes vecums un reģions, kurā atrodas īpašums. Un neuzķeries uz vērtības noteikšanas kalkulatoriem, kas jau klīst internetā - tās ir lamatas, lai piesaistītu Tavu uzmanību un iegūtu Tavus datus, lai var sākt Tevi bombardēt ar piedāvājumiem!

Kā veidojas meža zemes cena?

Meža zemes cena veidojas ļoti dažādu faktoru ietekmē. Svarīgākie no tiem ir meža zemes tips, meža vecums, koku sugu sastāvs, krājas daudzums īpašumā, kas dalās šodien un nākotnē cērtamajos. Papildus vērtēs saimnieciskās darbības ierobežojumus, ja tādi ir un tirgus situācija nozarē.

Kāds ir ienākuma nodoklis no meža zemes pārdošanas?

Ja tiek pārdots meža īpašums, ienākuma nodoklis no meža zemes kā nekustamā īpašuma pārdošanas ir 0%, ja tas ir vienīgais īpašums valdījumā 5 gadus vai 20%, ja nav vienīgais (norādīts likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”). Ar nodokli tiek aplikta starpība, kas veidojas no meža zemes jeb nekustamā īpašuma pārdošanas cenas atņemot īpašuma iegādes vērtību.

Pārdod mežu vai cirsmu? Aizpildi pieteikuma formu jau tagad!

Saistītie raksti

Populārākās celulozes izmantošanas nozares

Celulozes izmantojums produktu ražošanā ir būtisks faktors, kas veicina ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku dzīvesveidu.
Publicēts 30/11/2023

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu jums kvalitatīvu un atbilstošu saturu.

Privātuma politika