Pārdod meža zemi Zīles un iegūsti būtiski vairāk!

Katra meža izsole ir individuāls gadījums, kas prasa izpēti un iedziļināšanos. Pārsvarā meža īpašumi sastāv no meža zemes un lauksaimniecības zemes, tāpēc ir būtiski pirms meža izsoles uzsākšanas saprast, kā katra no īpašuma daļām saimniekam var nodrošināt augstāko ieguvumu. Mēs vienmēr pirms katras meža izsoles, veicam detalizētu īpašuma izpēti un analīzi gan attālināti, gan dabā, izmantojot mūsu zināšanas, datubāzes un tehnoloģijas. Zināšanas, iedziļināšanās un pareizi sagatavots īpašums var būtiski palielināt ieguvumu no meža izsoles. Galvenais faktors, kas samazina meža izsoles ieguvumu, ir steiga un visi, kas Tevi steidzina, grib nopelnīt uz Tava rēķina vismaz 30%!

Lauksaimniecības zemes ir vērts nodalīt un tirgot atsevišķi, ja tās ir vismaz 3 hektāri. Jau vien šī darbība var palielināt saimnieka ieguvumu līdz pat 20%. Savukārt, ja mežā ir vēl daudz cērtamo koku, tad ir vērts cirsmu pārdot atsevišķā izsolē un pēc tam meža zemi pārdot citā izsolē. Tas var nest lielāku ieguvumu no meža izsoles, jo katrai lietai ir savs pircējs, kas maksās vairāk tieši par to, kas viņu interesē. Turklāt Zīles rekomendētu cirsmu nocirst un pēc tam atjaunot, sastādot jaunus kokus. Šādi Tavs ieguvums vēl palielinātos.

Lūk, tikai daži piemēri no proaktīvas un saprātīgaās meža izsoles pieejas, kas lieliski parāda, kā meža īpašnieki var palielināt savu ieguvumu no meža izsoles veikšanas ar Zīles palīdzību. Mēs Tev piedāvājam zināšanas, tehnoloģijas un pieredzi par mežu izsoles saprātīgu pieeju, kas palīdzēs Tev izprast šos procesus līdz detaļām un samazinās iespējas Tevi apkrāpt.

Lauku īpašuma konsultāciju centrs Zīles ir pirmais konsultāciju centrs, kas apvieno konsultantus ar pieredzi meža apsaimniekošanā, lauksaimniecības, finanšu, mērniecības un investīciju nozarēs. Mēs dalāmies ar šīm zināšanām un pieredzi, lai līdzcilvēki mums apkārt saņemtu godīgu un iespējami augstāko samaksu no meža izsoles un varētu to izbaudīt.

Mežu izsoles – kas būs savādāk ar Zīles?

Veicot mežu izsoles ar Zīles, ir vairākas būtiskas atšķirības un ieguvumi:

 1. Mēs neko nevēlamies no Tevis nopirkt, bet gan konsultēt un palīdzēt Tev iegūt iespējami vairāk no Tava lauku īpašuma, saņemot par to konsultāciju maksu, tikai veiksmīga darījuma gadījumā. Tā kā mēs saņemam konsultācijas maksu no gala summas, ir tikai loģiski, ka mūsu interese ir piegādāt īpašniekam pēc iespējas augstāku ieguvumu, jo vairāk iegūsti Tu, jo vairāk iegūst Zīles!
 2. Īpašums tiek pārdots īstajiem gala pircējiem, izskaužot starpniekus, kas vēlas nopirkt no Tevis īpašumu vai cirsmu pēc iespējas lētāk, lai palielinātu savu pelņu. Mūsu dati rāda, ka tie īpašnieki, kas pārdod savus īpašumus vietējiem starpniekiem, vidēji zaudē 30-50%. Ja esi tiešām nolēmis pārdot tad pārdod gala pircējam, kas maksā augstāko gala ciparu nevis starpniekam, kas stāsta skaistos stāstus, ka apsaimniekos šo zemi - diemžēl daudzi uzķeras uz šiem pasaku stāstiem. 
 3. Daloties ar Tevi zināšanās un pieredzē parādīsim Tev vairākus scenārijus, kā nopelnīt no Tava meža īpašumu to npārdodot vai apsaimniekojot. Īpašuma pārdošanai meža izsoles ceļā vajadzētu būt galējam variantam.
 4. Īpašuma saimnieks ir noteicējs par visiem procesiem un var apturēt procesu jebkurā brīdī.
 5. Radikāla visu pakalpojumu, datu un dokumentu caurspīdība, kur īpašuma saimnieki ir iesaistīti un informēti par visiem procesiem.
 6. Mūsu pakalpojums “viedā mežu izsole” paredz detalizētu analīzi un vairākus iespējamos meža izsoles organizēšanas scenārijus, kas ir vērsti tikai uz vienu mērķi - iespējami augstākais saimnieka ieguvums no mežu izsoles. Zīles ir pieredze mežu un lauksaimniecības zemju pirkšanā, pārdošanā, mežistrādē un apsaimniekošanā. Mūsu konsultanti ir tieši vai pastarpināti piedalījušies daudzu tūkstošu hektāru mežu un lauksaimniecības zemju pārdošanā un apsaimniekošanā. Mums ir datubāze un personīgi kontakti ar visiem lielākajiem meža izsoles un cirsmu gala pircējiem. Mūsu pieredze un kontakti nozarē palīdz mums arī veikt prognozes par koksnes cenām tuvāko trīs mēnešu laikā, kas savukārt palīdz pieņemt pārdomātus lēmumus par mežu izsoles pareizo brīdi.

Meža izsoles – izsolīt cirsmu vai īpašumu?

Šajā gadījumā arī noderēs lauku īpašumu konsultāciju centra Zīles viedā pieeja meža izsoles procesa organizēšanā. Arī šeit ir būtiska datu analīze gan uz papīra, gan dabā, lai skaidri saprastu, kurš ceļš būs izdevīgāks īpašuma saimniekam. Ja meža īpašumā ir cērtama koksne, tad būtu ieteicams cirsmu pārdot atsevišķā izsolē, savukārt mežu pēc tam pārdot meža izsolē. Veicot cirsmu izsoli, Zīles izmanto pašu izveidotu 250 mežsaimniecības uzņēmumu datubāzi, kas palīdz mūsu klientiem iegūt augstāko ieguvumu no cirsmas izsoles. Būtiski ņemt vērā, ka veicot cirsmu izsoli ir ļoti nozīmīgi kvalitatīvi un pareizi sagatavot cērtamo fondu, tad ieguvums būs būtiski lielāks. Ja īpašumā ir arī lauksaimniecības zeme, tad ir vērts izskatīt tās nodalīšanu un pārdošanu vēl atsevišķā izsolē, kur arī palīdzēs Zīles zemnieku datubāze, lai atrastu piemērotāko pircēju.

Veicot meža izsoles steigā, procesu un tirgus nepārzināšana noved pie tā, ka nopelna starpnieki un Tu zaudē vismaz 30% no iespējami augstāka ieguvuma. Mēs dalāmies šajās zināšanās un pieredzē, un organizējot meža izsoles, izdarīsim visu Tavā vietā, sākot ar visas dokumentācijas sakārtošanu, īpašuma novērtēšanu pēc papīra un dabā, izsoles rīkošanu un arī visu juridiskās puses organizēšanu, iesaistot Tevi visā mežu izsoles procesā.

Mežu izsoles ar Zīles - piedāvātie pakalpojumi

Meža izsoles ar lauku īpašumu konsultāciju centru Zīles sniegs Tev padziļinātas zināšanas un augstāku ieguvumu no Tava īpašuma meža izsoles. Mūsu padziļinātās izpētes pieeja meža izsoles organizēšanā paredz detalizētu analīzi un vairākus iespējamos scenārijus, kas ir vērsti tikai uz vienu mērķi - iespējami augstākais saimnieka ieguvums no mežu izsoles.

Zīles sniegtie pakalpojumi mežu izsoles organizēšanā:

 • Vērtības noteikšana pēc dokumentācijas un apskates dabā
 • Mežu izsoles vairāku iespējamo scenāriju izstrāde
 • Lauksaimniecības zemes un mājvietas nodalīšana
 • Dokumentācijas sagatavošana - meža inventarizācija, meža apsaimniekošanas projekts, cirsmas skice, ciršanas iesniegums, atskaites valsts mežu dienestam
 • Īpašuma sagatavošana - robežu un kupicu sakārtošana, stigošana, dastošana, mērniecība
 • Īpašuma atjaunošana - meža stādīšana un jaunaudžu kopšana
 • Visu juridisko un nodokļu jautājumu sakārtošana
 • Ja nepieciešams konsultēšana īstermiņa aizdevuma saņemšanai

Ja tomēr nevēlies pārdot īpašumu, mēs nodrošinām arī meža apsaimniekošanas un daudzus citus pakalpojumus un konsultācijas, kā arī dalāmies ar zināšanām, kas palīdz lauku īpašumu saimniekiem iegūt augstāku labumu no sava īpašuma.

Biežāk uzdotie jautājumi par meža izsoles veikšanu
Meža izsoles, meža apsaimniekošana vai cirsmas izsole, kas ir izdevīgāk?

Nav viennozīmīgas atbildes, kas ir labāk – meža apsaimniekošana, meža izsole vai cirsmas izsole. Viens gan ir skaidri zināms – lai iegūtu augstāko labumu, abos gadījumos ir nepieciešamas konsultācijas ar ekspertiem, kur Zīles konsultanti izdarīs visu Tavā vietā, sākot ar visas dokumentācijas sakārtošanu, īpašuma novērtēšanu pēc papīra un dabā, izsoles rīkošanu un arī visu juridiskās puses organizēšanu. Sazinies ar mums un kopā mēs atradīsim scenāriju, kas palīdzēs Tev iegūt iespējami augstāko labumu no jebkura Tevis izvēlētā scenārija!

Kā var iegūt vairāk no meža izsoles?

No meža izsoles var iegūt vairāk, ja tiek piesaistīti pieredzējuši un godprātīgi konsultanti, kuriem tiek maksāta konsultācijas samaksa, tikai veiksmīga darījuma gadījumā.

Kādi nodokļi ir jāmaksā, ja tiek veikta meža izsole?

Ja meža izsoles rezultātā tiek pārdots īpašums, ienākuma nodoklis kā nekustamā īpašuma pārdošanas ir 0%, ja tas ir vienīgais īpašums valdījumā 5 gadus vai 20%, ja nav vienīgais (norādīts likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”). Ar nodokli tiek aplikta starpība, kas veidojas no meža zemes jeb nekustamā īpašuma pārdošanas cenas atņemot īpašuma iegādes vērtību.

Interesē kā iegūt maksimumu no meža zemes pārdošanas? Aizpildi pieteikuma formu jau tagad!

Saistītie raksti

Populārākās celulozes izmantošanas nozares

Celulozes izmantojums produktu ražošanā ir būtisks faktors, kas veicina ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku dzīvesveidu.
Publicēts 30/11/2023

Ko var cirst neprasot ciršanas apliecinājumu!?

Ne visām mežizstrādes darbībām mežā ir nepieciešams ciršanas apliecinājums
Publicēts 02/11/2023

Kādi ir iespējamie meža ciršanas veidi!?

Pirms uzsākt mežistrādi ir būtiski saprast kāds ciršanas veids ir piemērotākais
Publicēts 01/11/2023

Kā atpazīt pārpircējus un uzņēmumus, kas vēlas no Tevis nopirkt pēc iespējas lētāk!?

Daudzi meža un lauksaimniecības zemes īpašnieki iekrīt pārpircēju lamatās, kā rezultātā zemes īpašnieki iegūst par 30-50% mazāk!
Publicēts 26/09/2022

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu jums kvalitatīvu un atbilstošu saturu.

Privātuma politika