Pērkam cirsmas

Būtiskas lietas, kas jāņem vērā pirms cirsmu izsoles:

  1. Jāveic īpašuma analīze dabā, kur tiek novērtēts, vai elektroniskie dati atbilst dabai. Ir bieži gadījumi, kad dabā aina ir savādāka, kā rezultātā ir jāveic jauna inventarizācija/taksācija.
  2. Ļoti svarīgs faktors, kas palielina vai samazina saimnieka ieguvumu, ir dastojuma kvalitāte, tāpēc Zīles ir izveidota pārbaudītu dastotāju datubāze, kuru dastojumu precizitāte tiek regulāri pārbaudīta. Neprecīzs dastojums var samazināt Tavu ieguvumu pat par 30%, jo jebkurā dastojuma kļūda būs dāvana cirsmu izsoles uzvarētājam.
  3. Obligāti ir jābūt vairākiem cirsmu izsoles dalībniekiem. Arī šeit noder Zīles izveidotā mežsaimniecības uzņēmumu datubāze, mēs vienmēr atlasīsim vairākus cirsmu izsoles dalībniekus jebkurā Latvijas reģionā.
  4. Kā jau vairākkārt esam uzsvēruši, tad steiga parasti samazina ieguvumu, tāpēc pirms cirsmu izsoles veicam arī koksnes cenu analīzi un nosakām, kad būtu piemērotākais laiks veikt cirsmu izsoli, piemēram, bērza cirsmai augstāka cena parasti ir rudenī un ziemā. Šajā procesā Zīles analizē koksnes cenu tendences gan Baltijas tirgū, gan pasaules biržās.

Šie ir tikai daži piemēri, kas uzskatāmi parāda, kā meža īpašnieki var palielināt savu ieguvumu no cirsmu izsoles. Mēs Tev piedāvājam zināšanas, tehnoloģijas un pieredzi, kas palīdzēs Tev izprast šos procesus līdz detaļām un samazinās iespēju Tevi maldināt. Dalāmies ar šīm zināšanām un pieredzi, lai līdzcilvēki mums apkārt saņemtu godīgu un iespējami augstāko samaksu no cirsmas izsoles un varētu to izbaudīt.

Biežāk uzdotie jautājumi par cirsmas izsoles veikšanu
Kā iegūt vairāk no cirsmu izsoles?

Ja cirsmu izsoli organizē pats tad to var panākt iegūstot specifiskas zināšanas par mežsaimniecību un nozari, lai nebūtu iespēja Tevi maldināt tādejādi nokaulējot cenu. Mēs gan tomēr iesakām piesaistīt kompetentus konsultantus, kas strādā Tavā labā saņemot par to komisiju, tikai veiksmīga darījuma gadījumā. Tas ietaupīs Tavu laiku un vienozīmīgi piegādas Tev iespējami augstāko ieguvumu.

Kādi nodokļi ir jāmaksā, ja tiek veikta cirsmas izsole?

Ja cirsmu izsoles rezultātā tiek pārdota cirsma, būs jāmaksā 7,5% ienākuma nodoklis no iegūtās summas.

Interesē, kā iegūt augstāko labumu no cirsmas pārdošanas? Aizpildi pieteikuma formu jau tagad!

Saistītie raksti

Ko var cirst neprasot ciršanas apliecinājumu!?

Ne visām mežizstrādes darbībām mežā ir nepieciešams ciršanas apliecinājums
Publicēts 02/11/2023

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu jums kvalitatīvu un atbilstošu saturu.

Privātuma politika