Zāģbaļķu cenas - iespējami augstākais labums ar Zīles

Maksimāli augstākās zāģbaļķu jeb apaļkoka cenas var iegūt, ja ir nepieciešamās zināšanas par mežsaimniecības nozari vai arī ja tiek izmantoti konsultanti ar atbilstošu pieredzi. Zīles bieži saskaramies ar situācijām, kad meža saimnieki, kas ir nolēmuši paši zāģēt un realizēt apaļkoku, neiegūst augstākās apaļkoka cenas. Visbiežāk tam iemesls ir informācijas un zināšanu trūkums, aizspriedumi un novecojusi informācija, kas rezultējas zaudējumos. To, kādas būs zāģbaļķu cenas, nosaka jau veids, kā tiek pieiets mežisztrādei un kā tiek sagatavota sortimentu lapa. Diemžēl bieži meža saimnieki pie mums jau vēršas posmā, kad koksne jau ir nozāģēta un iegūt iespējami augstākās koksnes cenas ir sarežģīti.

Faktori, kas ietekmē zāģbaļķu cenas:

  1. Viedi izveidota zāģēšanas sortimentu lapa - šis ir pats svarīgākais faktors, lai iegūtu iespējami augstākās zāģbaļķu cenas. Lai taptu sortimentu lapa, kas sniegs augstākās zāģbaļķu jeb apaļo kokmateriālu cenas, ir nepieciešamas padziļinātas zināšanas par mežizstrādi un koksnes tirgu. Piemēram, zāģējot egli, daudzi meža īpašnieki pirmos nogriežņus nozāģē 3.7m garumā, jo lielākā daļa zāģētavu ņem šādu garumu. Savukārt ir zāģētavas Vidzemē, kas pērk tieši 3.1m garuma pirmos nogriežņus par augstāku cenu, plus šeit ir vēl viena nianse – 3.1m garuma apaļkoku var iekraut pat 40m3 kokvedējā, savukārt 3.7m var tikai 27m3, kas arī ietekmē apaļkoku cenas, ko saimnieks rezultātā iegūst. 
  2. Jābūt pieejamai informācijai un datubāzēm par apaļkoka un zāģmateriālu cenām Latvijā un Baltijā. Ja šī informācija tiek analizēta, tad ir iespējams laicīgi pieņemt lēmumu par izmaiņām sortimentu lapā, ja kādam apaļkoka sortimentam pēkšņi pieaug vai samazinās cena. Zīlēs ir pieredze apaļkoka realizācijā Baltijā, kā arī kontakti ar visām nozīmīgākajām apaļkoka piegādes vietām, kas palīdz mums laicīgi uzzināt par iespējamām apaļkoka cenas izmaiņām.
  3. Ieteicams faktors būtu veikt dastojumu pirms ciršanas, tas palīdz izveidot vēl precīzāku sortimentu lapu.
  4. Pārdomāta mežizstrāde un pieredzējuši mežistrādes operatori arī var ietekmēt zāģbaļķu cenas, jo viena operatora kļūda vai gluži pretēji - pareizs lēmums var uzlabot nozāģētā apaļkoka kvalitāti, kas savukārt ietekmē gala apaļkoku cenas.
  5. Kārtīgi sakrauta krautuve var ietekmēt to, ka kokvedēja šoferi iekrauj ātrāk apaļkoku un nepieļauj kļūdas.
  6. Gudri saplānota loģistika no krautuves arī var ietekmēt apaļkoka cenas par 1-2 uz kubikmetru.

Šie ir tikai daži piemēri no Zīles pieejas apaļkoka realizācijā, kas uzskatāmi parāda, kā meža saimnieki var iegūt augstākas apaļkoka cenas ar lauku īpašumu konsultāciju centra Zīles palīdzību. Dalāmies ar šīm zināšanām un pieredzi, lai līdzcilvēki mums apkārt saņemtu godīgu un iespējami augstāko samaksu par nozāģēto apaļkoku un varētu to izbaudīt.

Kāpēc zāģbaļķu cenas būs augstākas ar Zīles pieeju?

  1. Zīles konsultantiem ir daudzpusīga pieredze meža apsaimniekošanā, mežizstrādē un apaļkoka realizācijā Latvijā un Baltijā, kas palīdz izveidot pārdomātas sortimentu lapas.
  2. Mēs paši nodrošinām pilna cikla meža apsaimniekošanu, līdz ar to paši veicam un uzraugām visus procesus no meža taksācijas, dastošanas, cirsmas sagatavošanas, sortimentu lapu izveides, mežizstrādes, loģistikas līdz apaļkoka realizācijai.
  3. Radikāli caurspīdīgs process, kur meža saimnieks piedalās visos procesos un kur tiek parādīta visa informācija par iegūtajām koksnes cenām un aizvestajiem koksnes apjomiem.

Vai apaļkoka cenas būs augstākas realizējot pašam apaļkoku?

Protams, var paveikties, ja ir mazs koksnes daudzums vai ja ir privātas attiecības ar kādu no zāģētavām. Bet diezgan droši varam apgalvot, ka vairumā gadījumu augstākas koksnes cenas tiks iegūtas, izmantojot pieredzējušu konsultantu pakalpojumus. Kas zina tas pelna! Savukārt nezināšana nav kauns, bet citu zināšanu un pieredzes neizmantošana gan var pārvērsties kaunā un zaudējumos.

Biežāk uzdotie jautājumi par to, kā iegūt augstākās zāģbaļķu cenas
Kā var iegūt iespējami augstākās zāģbaļķu cenas?

Ir nepieciešamas zināšanas un pieredze meža apsaimniekošanā un apaļkoka realizācijā Latvijā un pat Baltijā. Piemēram, liela daļa Ziemeļvidzemes un pat visas Vidzemes zāģbaļķi tiek vestu uz Igauniju, kur bieži cena ir par 10-20 eiro augstāka. Zīles ietektu piesaistīt kompetentus un godprātīgus konsultantus, lai iegūtu iespējami augstākās zāģbaļķu cenas un pašam nebūtu jātērē uz to laiks.

Cik ilgi zāģbaļķi var stāvēt krautuvē?

Tas atkarīgs no sortimenta, gadalaika un laikapstākļiem. Piemēram, malka un šķelda var droši stāvēt līdz 6 mēnešiem krautuvē, šiem abiem sortimentiem arī cena parasti ir augstāka rudenī un ziemā. Ar zāģbaļķa un finiera turēšanu krautuvē gan nevar aizrauties, to būt ieteicams vest prom pēc iespējas ātrāk.

Kādi nodokļi ir jāmaksā realizējot apaļkoku?

Realizējot apaļkoku būs jāmaksā 7,5% iedzīvotāja ienākuma nodoklis no iegūtās summas, ja tas ir Tavs īpašums, no kura tiek realizēta koksne.

Interesē, kā iegūt augstākas zāģbaļķu cenas? Sazinies ar mums un mēs dalīsimies šajās zināšanās!

Saistītie raksti

Populārākās celulozes izmantošanas nozares

Celulozes izmantojums produktu ražošanā ir būtisks faktors, kas veicina ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku dzīvesveidu.
Publicēts 30/11/2023

Ko var cirst neprasot ciršanas apliecinājumu!?

Ne visām mežizstrādes darbībām mežā ir nepieciešams ciršanas apliecinājums
Publicēts 02/11/2023

Kādi ir iespējamie meža ciršanas veidi!?

Pirms uzsākt mežistrādi ir būtiski saprast kāds ciršanas veids ir piemērotākais
Publicēts 01/11/2023

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu jums kvalitatīvu un atbilstošu saturu.

Privātuma politika