Mežu apsaimniekošana būs drošāka ar Zīles

Mežu apsaimniekošana ar lauku īpašumu konsultāciju centru Zīles sniedz meža zemes īpašniekiem pakalpojumu, kas palīdz iegūt gan finansiālo maksimumu, gan nodrošina pārdomātu un viedu mežu apsaimniekošanu. Zīles Tev piedāvā un dalās zināšanās, tehnoloģijās un pieredzē mežu apsaimniekošanā, kas palīdzēs Tev izprast mežu apsaimniekošanas procesus līdz sīkākajām detaļām. Zīles saprātīgā pieeja un dažādu tehnoloģiju izmantošana mežu apsaimniekošanā nodrošina ieguvumu saimniekam gan šodien, gan ilgtermiņā, vienlaicīgi domājot par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, kas palielina mežu īpašuma vērtību.

Lauku īpašuma konsultāciju centrs Zīles ir pirmais konsultāciju centrs, kas apvieno konsultantus ar pieredzi meža apsaimniekošanā, lauksaimniecības, mērniecības, finanšu un investīciju nozarēs. Mēs dalāmies šajās zināšanās un pieredzē, tajā skaitā arī par to, kāda ir saprātīga mežu apsaimniekošana, lai līdzcilvēki mums apkārt saņemtu godīgu samaksu un varētu to izbaudīt.

Mežu apsaimniekošana – veids, kā palielināt īpašuma vērtību

Mežu apsaimniekošana ir veids, kā iegūt vairāk gan šodien, gan ilgtermiņā. Izmantojot saprātīgu pieeju mežu apsaimniekošanā, ir iespējams nopelnīt vairāk šodien un būtiski palielināt īpašuma vērtību – tā būs sava veida investīcija, ja gadās nepieciešamība pārdot īpašumu, lai tiktu ātri pie lielākas naudas summas.

Tāpēc Zīles esam radījuši pakalpojumu – viedā mežu apsaimniekošana, kur tiek izvērtēti vairāki meža apsaimniekošanas modeļi, lai pēc iespējas palielinātu un paātrinātu īpašumu saimnieku ieguvumu. Mūsu pieredze un kontakti nozarē palīdz mums veikt prognozes par koksnes cenām tuvākajos mēnešos, kas savukārt palīdz pieņemt pārdomātus lēmumus meža apsaimniekošanas mežizstrādes etapā – kad izdevīgāk zāģēt un kādus sortimentus labāk zāģēt. Attiecīgi pirms mežizstrādes tiek vai koriģētas sortimentu lapas vai arī ,piemēram, ja cenas būtiski pazeminās mežizstrāde tiek atlikta vai apturēta.

Meža apsaimniekošana vai cirsmas izsole – kas ir izdevīgāk?

Vienam derēs meža apsaimniekošana, savukārt citam piemērotāk liksies pārdot cirsmu – Zīles palīdzēs abos gadījumos sasniegt pēc iespējas augstāku ieguvumu meža saimniekam. Mežu apsaimniekošana, kas pareizi organizēta sniedz iespēju nopelnīt līdz 30% vairāk, tas gan prasa lielāku iesaisti un uzticēšanos no meža saimnieka. Protams, pastāv arī risks, ka samazinoties koksnes cenām ieguvums ir mazāks, bet arī šeit lielu lomu spēlē mežu apsaimniekotāja profesionalitāte un godīgums. Cenu svārstības ir ciklisks process mežu nozarē, tāpēc Zīles aktīvi seko līdzi cenu izmaiņām un prognozēm gan Baltijā, gan pasaules biržās kā rezultātā redzot indikācijas par iespējami strauju cenu samazinājumu mežistrādi iesakām saviem klientiem atlikt vai apturēt.

Savukārt cirsmu izsoles gadījumā ieguvums var būt par 30% - 50% zemāks nekā mežu apsaimniekošanas gadījumā, taču nauda tiek saņemta uzreiz un nav risku iekrist uz koksnes cenu samazinājumu. Veicot cirsmu izsoli Zīles izmanto pašu izveidotu 250 mežistrādes uzņēmumu datubāzi, kas palīdz mūsu klientiem iegūt augstāko ieguvumu no cirsmas izsoles. Būtiski ņemt vērā, ka veicot cirsmu izsoli ir ļoti nozīmīgi kvalitatīvi un pareizi sagatavot cērtamo fondu – izmantojot pareizu pieeju, ieguvums būs būtiski lielāks.

Kā redzi nav viennozīmīgas atbildes, kas ir labāk – meža apsaimniekošana vai cirsmas izsole. Viens gan ir skaidri zināms – lai iegūtu augstāko ieguvumu, abos gadījumos ir nepieciešamas konsultācijas un palīdzība no nozares ekspertiem. Lauku īpašumu konsultāciju centrs Zīles izdarīs visu Tavā vietā, sākot ar visas dokumentācijas sakārtošanu, īpašuma novērtēšanu pēc papīra un dabā, izsoles rīkošanu un arī visu juridiskās puses organizēšanu. Mūs interesē piegādāt iespējami labāko risinājumu mūsu klientiem, jo saņemam komisiju no ieguvuma gala summas un tikai veiksmīga darījuma gadījumā. 

Mežu apsaimniekošana – galvenie riski, ja netiek saimniekots pārdomāti

Mežu apsaimniekošana ir vitāli svarīga, ja vēlies gan samazināt zaudējumu riskus, gan iegūt maksimālu ieguvumu no sava īpašuma. Bieži dzirdam dažādus aizspriedumus no mežu saimniekiem, piemēram, jo vecāks mežs, jo labāks. Diemžēl šie aizspriedumi un nezināšana var novest pie neatgriezeniskām sekām un zaudējumiem.

Daži piemēri no dzīves:

 1. Ja mežs ir vecs un tur nekad nav īstenota meža apsaimniekošana, tad ir ļoti augsts risks, ka Dabas pārvalde var uzlikt Tavam īpašumam dažādus liegumus, kas saistīti ar biotopu aizsardzību. Eiropas Savienībā ir noteikts, ka līdz 30% no visas sauszemes teritorijas jābūt aizsargājamai, lai saglabātu bioloģisko daudzveidību. Šeit esam dzirdējuši daudz bēdu stāstus, kur taupītais mežs ar potenciālo milzīgu ieguvumu, kas bieži mērāms pat simtos tūkstošu, pārvēršas par kompensāciju 160 EUR par hektāru gadā. Pārsvarā tas notiek tikai tāpēc, ka nav veikta savlaicīga mežu apsaimniekošana.
 2. Diezgan līdzīga situācija – tiek taupīts mežs nebaltai dienai un netiek veikta savlaicīga meža apsaimniekošana, kā rezultātā mežs pāraug un daudz vērtīgā koksne aiziet bojā vai būtiski zaudē savu kvalitāti, un iecerētie vērtīgie zāģbaļķi pārvēršas par malku. Meža saimnieks cieš zaudējumus, jo vai nu aiz nezināšanas vai bailēm netika veikta savlaicīga meža apsaimniekošana, un tad, kad līdzekļi tiešām ir nepieciešami, ieguvums ir būtiski mazāks nekā cerēts.
 3. Bieži sastopamies ar gadījumiem, kur netiek veiktas savlaicīgas jaunaudžu kopšanas, kā rezultātā meža saimnieks var ciest lielus zaudējumus - samazinās koksnes kvalitāte, pieaug kaitēkļu uzbrukuma riski un paildzinās laiks līdz iespējamai meža ciršanai.

Izmantojot lauku īpašumu konsultāciju centra Zīles meža apsaimniekošanas pakalpojumu, tiks veikta pārdomāta mežu apsaimniekošana, lai saimnieks iegūtu lielāko ieguvumu šodien un nākotnē. Nedrīkst būt pašmērķis, ka ir jānocērt viss šodien, un nedrīkst arī necirst, ja ir laiks cirst, tāpat kā ieteicams mežu atjaunot un veikt jaunaudžu kopšanu. Meža apsaimniekošana ir jāveic saprātīgi un pārdomāti, lai izvairītos no augstāk minētajiem riskiem un neciestu zaudējumus.

Mežu apsaimniekošana ar Zīles – piedāvātie pakalpojumi

Meža apsaimniekošana ar Zīles konsultantu pieredzi sniegs Tev padziļinātas zināšanas un lielāku ieguvumu no Tava īpašuma. Mums ir pieredze meža apsaimniekošanā visā Latvijā, kur spējam rast labāko risinājumu katram meža saimniekam.

Iekļautie pakalpojumi:

 • Vērtības noteikšana pēc dokumentācijas un apskates dabā
 • Dokumentācijas sagatavošana – meža inventarizācija, meža apsaimniekošanas projekts, cirsmas skice, ciršanas iesniegums, atskaites Valsts meža dienestam
 • Īpašuma un krautuvju uzraudzība ar kamerām, lai izskaustu zagšanas riskus
 • Krautuves saskaņošana, ja tas nepieciešams
 • Īpašuma sagatavošana – robežu un kupicu sakārtošana, stigošana, dastošana, mērniecība
 • Mežizstrāde, loģistika un apaļkoka realizācija
 • Īpašuma sakārtošana – grāvju, ceļu un risu sakārtošana
 • Īpašuma atjaunošana – meža stādīšana un jaunaudžu kopšana
 • Visu juridisko un nodokļu jautājumu sakārtošana

Papildus meža apsaimniekošanai sniedzam lauku īpašumu saimniekiem jebkuras citas nepieciešamās konsultācijas par to kā gūt augstāko labumu no sava īpašuma.

Biežāk uzdotie jautājumi par meža apsaimniekošanu
Kas ir izdevīgāk - meža apsaimniekošana vai cirsmas pārdošana?

Nav viennozīmīgas atbildes uz šo jautājumu. Meža apsaimniekošana var nest lielāku ieguvumu pat līdz 30%, ja Tev ir zinošs un godprātīgs apsaimniekotājs. Savukārt, pārdodot cirsmu naudu saņemsi uzreiz, bet visdrīzāk par 30% mazāku summu.

Kāpēc un kā var iegūt vairāk no meža apsaimniekošanas?

Meža apsaimniekošana sniedz lielāku ieguvumu, jo pie meža saimnieka paliek tā peļņa, kuru būtu saņēmis mežistrādes uzņēmums, kas būtu pircis cirsmu. Ja tiek veikta meža apsaimniekošana, meža saimnieks kopā ar konsultantu piedalās visos procesos un attiecīgi arī iegūst vairāk. Lai ieguvums būtu pēc iespējas lielāks, Zīles izmanto tehnoloģijas, zināšanas un analizē koksnes cenas, kas palīdz to ātri reaģēt uz jebkurām izmaiņām.

Kādi nodokļi ir jāmaksā, ja tiek veikta meža apsaimniekošana?

Meža apsaimniekošana atļauj arī mazliet ietaupīt uz nodokļiem – meža saimniekam galā sanāks samaksāt 5% iedzīvotāja ienākuma nodokli no iegūtas koksnes realizācijas summas, kur pārdodot cirsmu būtu bijis jāmaksā 7,5%..

Vēlies iegūt maksimumu no sava meža apsaimniekošanas? Aizpildi pieteikuma formu un uzzini ko spēj Tavs īpašums!

Saistītie raksti

Populārākās celulozes izmantošanas nozares

Celulozes izmantojums produktu ražošanā ir būtisks faktors, kas veicina ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku dzīvesveidu.
Publicēts 30/11/2023

Ko var cirst neprasot ciršanas apliecinājumu!?

Ne visām mežizstrādes darbībām mežā ir nepieciešams ciršanas apliecinājums
Publicēts 02/11/2023

Kādi ir iespējamie meža ciršanas veidi!?

Pirms uzsākt mežistrādi ir būtiski saprast kāds ciršanas veids ir piemērotākais
Publicēts 01/11/2023

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu jums kvalitatīvu un atbilstošu saturu.

Privātuma politika