Meža inventarizācija - pats svarīgākais dokuments par Tavu mežu

Meža inventarizācija jeb meža taksācija ar lauku īpašumu konsultāciju centra Zīles - pakalpojums, kas nodrošinās Tev pareizi un pārdomāti veiktu meža inventarizāciju. Diemžēl ļoti bieži sastopamies ar to, ka neprecīzi veikta meža inventarizācija rada zaudējumus meža īpašniekiem - Latvijā oficiālā pieļaujamā taksatora kļūda ir 19%, un veiktie pētījumi rāda, ka šī kļūda vidēji arī ir 15-19%. Šeit ir būtiski uzsvērt, ka taksatori nav uzņēmēji, tāpēc bieži meža inventarizācija tiek veikta tīri tehniski, nedomājot par saimniecisko pusi.

Ir redzēti arī daudzi gadījumi, kur vecās meža inventarizācijas, kas taisītas 2000. gadu sākumā, ir veiktas birojā pie galda, nemaz nebraucot uz īpašumu dabā, kas savukārt var būt fantastiska dāvana potenciālajam meža vai cirsmas pircējam, jo reālā aina dabā var būtiski atšķirties no tā kas redzams taksācijā. Tāpēc Zīles pārbauda taksatoru darbu un brauc kopā dabā uz īpašumiem, kur tiek meklēts veids, kā izstrādāt meža inventarizāciju, kas vērsta uz iespējami augstāko ieguvumu saimniekam šodien un nākotnē.

Mežs, tāpat kā meža inventarizācijas noteikumi, ir specifiska lieta, kur nepieciešamas padziļinātas zināšanas, lai šis svarīgākais dokuments par Tavu īpašumu tiktu pareizi izveidots. Mūsu zināšanas, tehnoloģijas un pareizi sagatavota meža taksācija ievērojami palielinās Tavu finansiālo ieguvumu, tāpēc Zīles esam radījuši šo pakalpojumu klāstu, kur dalāmies ar zināšanām un pieredzi, kas palīdz saimniekiem ieraudzīt, ko viņu īpašums patiesi spēj.

Būtiskas lietas, kas jāņem vērā, lai būtu laba meža inventarizācija:

  1. Īpašuma analīze dabā kopā ar taksatoru, lai atrastu pareizu pieeju saimnieciski visizdevīgākās meža inventarizācijas izveidē.
  2. Pārbaudītu un uzticamu taksatoru izmantošana, lai samazinātu kļūdas procentu un iespējamo informācijas noplūdi. Diemžēl daļa meža inventarizācijas veicēji mēdz nopludināt informāciju sev zināmiem mežistrādes uzņēmumiem, kā rezultātā meža saimnieks cieš zaudējumus.
  3. Nekad neuzķerties uz to, ja kāds piedāvā taisīt meža inventarizāciju bez maksas - tās ir lamatas!
  4. Nesteigties, jo atceries – steiga visos procesos, kas ir ap Tavu meža īpašumu, samazina ieguvumu.
  5. Nekad nemeklēt lētāko variantu meža inventarizācijas izveidei – viena taksatoru kļūda var maksāt tūkstošus simts ietaupīto eiro dēļ. Pareizais jautājums ir nevis, cik maksā meža inventarizācija, bet gan, cik labs ir meža inventarizācijas veicējs - tas ir galvenais kritērijs, lai tiktu izveidota pareiza meža inventarizācija!

Šie ir tikai daži piemēri no Zīles viedās pieejas meža taksācijas izveidē, kas uzskatāmi parāda, kā meža saimnieki var palielināt ieguvumu no pareizas pieejas meža taksācijas izveidē ar lauku īpašumu konsultāciju centra Zīles palīdzību. Mēs Tev piedāvājam zināšanas, tehnoloģijas un pieredzi, kas palīdzēs Tev izprast šos procesus līdz detaļām un samazinās iespēju Tevi maldināt. Dalāmies ar šīm zināšanām un pieredzi, lai līdzcilvēki mums apkārt uzzinātu, ko spēj viņu lauku īpašumi, un saņemtu godīgu un iespējami augstāko ieguvumu, izbaudot to ar savu ģimeni.

Meža inventarizācija – kāpēc ar Zīles?

Meža inventarizācija, kas veikta ar Zīles, atšķiras ar to, ka:

  1. Mēs neko nevēlamies no Tevis nopirkt – attiecīgi mums ir tikai viens mērķis, lai tiktu izveidota tāda meža inventarizācija, kas nes iespējami lielāko ieguvumu meža saimniekam.
  2. Neatkarīgi no tā vēlies apsaimniekot vai pārdot meža zemi Zīles saņem kosultāciju maksu no gala summas un tikai veiksmiga darījuma gadījumā.
  3. Zīles nav nekāda ieguvuma nopludināt iespējamo meža taksāciju, jo tas samazina meža saimnieka ieguvumu un arī mūsu komisijas apmēru.
  4. Tā kā mums ir pieredze mežu apsaimniekošanā un pārdošanā, mēs meža inventarizācijas izveidei pieejam kā biznesa plānam nevis vienkārši tehniskam papīram. Mežs ir specifiska lieta, kur katra mazākā nianse var mainīt saimnieka ieguvumu. Piemēram, ja dati to pieļauj un var nomainīt valdošo sugu vienā nogabalā, Tavs ieguvums var mainīties par desmitiem vai pat simtiem tūkstošu eiro.

Meža taksācija – kāpēc tik svarīgs dokuments?

Meža taksācija, kas ir pareizi izveidota, ir svarīgākais dokuments par Tavu īpašumu, jo šis ir dokuments, kas nosaka, cik daudz, kādos veidos un kad Tu vari gūt labumu no sava īpašuma. Pat viena nepareiza nianse, kas izveidojas kaut vai aiz paviršības, var radīt lielus zaudējumus. Identiski, ja biznesa plānā ir kāda kļūda, tas arī rada zaudējumus! Diemžēl bieži sastopamies ar gadījumiem, kur meža īpašnieku zināšanu trūkuma dēļ tiek izveidotas nekvalitatīvas meža taksācijas. Ļoti bieži tas izplatīts tieši 2000. - 2010. gadu veidotajām meža taksācijām.

Biežāk uzdotie jautājumi par meža inventarizācijas veikšanu
Cik maksā meža inventarizācija?

Meža inventarizācijas cenas svārstās no 50-100 eiro par hektāru, taču ir arī viltnieki, kas piedāvās Tev veikt meža inventarizāciju par velti! Zīles neiesaka piekrist šādam piedāvājumam, jo, kā zināms, par velti ir tikai siers slazdā un kā rāda mūsu pieredze tās ir lamatas, lai nopirktu īpašumu vai cirsmu no Tevis vismaz par 30% lētāk. Daudz svarīgāks ir jautājums, kā atrast labu meža inventarizācijas veicēju, jo viena taksatora kļūda var maksāt Tev tūkstošus.

Kā noteikt, vai meža inventarizācijas veicējs ir profesionāls un godprātīgs?

Šeit Jums var tikai palīdzēt uzticams konsultants, jo meža inventarizācijas noteikumi ir specifiska lieta, kur jāzina ne tikai noteikumi, bet jābūt pieredzei mežsaimniecībā, kas bijusi vērsta uz saimniecisku nevis birokrātisku pieeju.

Interesē, kā izveidot meža inventarizāciju kā labu biznesa plānu? Aizpildi pieteikuma formu jau tagad!

Saistītie raksti

Populārākās celulozes izmantošanas nozares

Celulozes izmantojums produktu ražošanā ir būtisks faktors, kas veicina ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku dzīvesveidu.
Publicēts 30/11/2023

Ko var cirst neprasot ciršanas apliecinājumu!?

Ne visām mežizstrādes darbībām mežā ir nepieciešams ciršanas apliecinājums
Publicēts 02/11/2023

Kādi ir iespējamie meža ciršanas veidi!?

Pirms uzsākt mežistrādi ir būtiski saprast kāds ciršanas veids ir piemērotākais
Publicēts 01/11/2023

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu jums kvalitatīvu un atbilstošu saturu.

Privātuma politika