Grāvju tīrīšana un īpašuma sakārtošana Zīles uzraudzībā

Grāvju tīrīšana ir svarīgs elements iekš Zīles pakalpojuma - viedā mežu apsaimniekošana. Grāvju tīrīšana ir obligāti jāveic īpašumā, ja nevēlies ciest zaudējumus no bojātas koksnes vai arī neiegūta maksimālā labuma no īpašuma. Ja grāvji īpašumā tika izveidoti, tātad tam bija svarīgi iemesli, visdrīzāk, saistīti ar to, ka īpašums atrodas mitrākā vietā, kur jānovada ūdens, lai neciestu mežaudze.

Nesavlaicīga grāvju tīrīšana var radīt zaudējumus un radīt sekojošus riskus:

 1. Būtiski sarežģīs mežizstrādi un meža apsaimniekošanu vai pat padarīs to neiespējamu. Var nākties gaidīt ļoti aukstu ziemu vai ļoti sausu vasaru, kas pārvēršas par laimes loteriju un neļauj plānot potenciālos ienākumus no meža īpašuma.
 2. Ja būs vēlme veikt cirsmas izsoli savā īpašumā, tad slapjš īpašums var būtiski samazināt interesentu skaitu un piedāvāto cenu. Izvērtējot mežizstrādes apstākļus dabā un redzot, ka nav veikta grāvju tīrīšana un īpašums ir slapjš, visi būtiski samazinās piedāvāto cenu.
 3. Parasti slapjos meža īpašumos būs zemākas bonitātes, kur koki aug lēnāk un ir arī riski, ka koksne būs nekvalitatīvāka, kas sniegs stipri zemāku ieguvumu meža saimniekiem. Un, protams, pretēji, ja ir veikta savlaicīga grāvju tīrīšana, tad īpašums nebūs slapjš un mežaudze augs ātrāk un būs kvalitatīvāka, kas sniegs īpašniekam iespējami augstāku ieguvumu.
 4. Slapjos īpašumos patīk dzīvot vienam slavenam mežu kaitniekam – bebram. Ja netiks veikta grāvju tīrīšana, tad ar augstu varbūtību tur var ievākties bebri un visu situāciju vēl sarežģīt, jo tad būs arī regulāri jājauc bebru dambji un jāmedī bebri.

Tikpat nozīmīga kā grāvju tīrīšana ir arī īpašuma sakopšana pēc mežizstrādes. Jārēķinās, ka mežizstrāde notiek pamatā izmantojot smago tehniku un ir neizbēgami, ka īpašums pēc tam ir jāsaved kārtībā. Par šo bieži satraucas meža saimnieki, jo nereti mežizstrādātājs pazūd, nesakārtojot īpašumā mežizstrādes ceļus un citus mežizstrādes darbu sekas. Zīles izturas atbildīgi pret darbu un dabu vienmēr sakārtojot īpašumus pēc mežizstrādes, nodrošinot sekojošus pakalpojumus:

 • Grāvju tīrīšana
 • Grāvju tīrīšanas projektu izstrāde un saskaņošana
 • Meža zemes meliorācijas projektu izstrāde un realizācija
 • Bebru dambju nojaukšana
 • Mežizstrādes ceļu līdzināšana
 • Ceļu atjaunošana un sakārtošana
 • Krautuves novākšana un sakārtošana

Grāvju tīrīšana meža īpašuma vērtības celšanai

Nesavlaicīga grāvju tīrīšana var būtiski samazināt meža īpašuma vērtību un apgrūtināt meža apsaimniekošanu vai cirsmu pārdošanu, tāpēc mūsu pakalpojums “viedā mežu apsaimniekošana” paredz arī grāvju apsekošanu un savlaicīgu to tīrīšanu. Grāvju tīrīšanas cena nav tik augsta, savukārt negūtie ienākumi gan var būt mērāmi daudzos tūkstošos!

Grāvju tīrīšana un īpašuma sakopšana - biežāk uzdotie jautājumi
Kādas ir grāvju tīrīšanas cena?

Grāvju tīrīšanas cena ir atkarīga no daudziem mainīgiem apstākļiem - grāvja lielums, piekļūšanas apstākļi, grāvja stāvoklis (ar ūdeni pilns vai sauss) un īpašuma atrašanās vieta. Šie apstākļi nosaka, kāda tehnika jāizmanto un cik būs nepieciešams laika, lai veiktu darbus. Vidēji cena būs no 2 līdz 2.5 eiro par tekošo metru

Ar ko veic grāvju tīrīšanu?

Grāvju tīrīšana notiek ar dažāda veida ekskavatoriem, to lielums un komplektācija atkarīga no veicamo darbu specifikas un apstākļiem.

Vai obligāti ir jālīdzina mežizstrādes ceļi?

Mežistrādes ceļi nav obligāti jālīdzina, taču Zīles to iesaka darīt un vienmēr veic pēc mežistrādes darbiem. Tas uzlabo īpašuma tehnisko un estētisko stāvokli un ceļ īpašuma kopējo vērtību.

Nepieciešama grāvju tīrīšana vai īpašuma sakārtošana? Sazinies ar Zīles!

Saistītie raksti

Populārākās celulozes izmantošanas nozares

Celulozes izmantojums produktu ražošanā ir būtisks faktors, kas veicina ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku dzīvesveidu.
Publicēts 30/11/2023

Ko var cirst neprasot ciršanas apliecinājumu!?

Ne visām mežizstrādes darbībām mežā ir nepieciešams ciršanas apliecinājums
Publicēts 02/11/2023

Kādi ir iespējamie meža ciršanas veidi!?

Pirms uzsākt mežistrādi ir būtiski saprast kāds ciršanas veids ir piemērotākais
Publicēts 01/11/2023

Kā atpazīt pārpircējus un uzņēmumus, kas vēlas no Tevis nopirkt pēc iespējas lētāk!?

Daudzi meža un lauksaimniecības zemes īpašnieki iekrīt pārpircēju lamatās, kā rezultātā zemes īpašnieki iegūst par 30-50% mazāk!
Publicēts 26/09/2022

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu jums kvalitatīvu un atbilstošu saturu.

Privātuma politika