Zemes apsaimniekošana ar Zīles

Zemes apsaimniekošana ar Zīles ir jauns pakalpojums Latvijā, kur lauku īpašumu konsultanti, daloties savās zināšanās un pieredzē, palīdz lauksaimniecības zemes īpašniekiem gudri apsaimniekot lauksaimniecības zemi, kur zemes apsaimniekošana beidzot piegādā godīgu un pēc iespējas lielāku ieguvumu to saimniekiem.

Zīles zemes apsaimniekošanas modelis

Parasti zemes apsaimniekošana izpaužas visvienkāršākajā formā - lauksaimniecības zeme ir nodota nomā zemniekam, kurš to jau tur sen dara un arī kaut ko maksājot. Diemžēl bieži lauksaimniecības zemju saimnieki informācijas un konsultantu trūkuma dēļ tiek maldināti, kā rezultātā tiek maksāta ļoti zema zemes nomas maksa. Tāpēc esam izstrādājuši zemes nomas maksas aprēķina metodi, kas palielina lauksaimniecības zemju saimnieku ieguvumu un ir godīga gan pret zemes īpašnieku, gan nomnieku. Šis modelis paredz, ka zemes nomas maksa veidojas, nomniekam daloties no iegūtās peļņas godīgā un caurspīdīgā procesā. Nomnieks nevar bez zemes neko izaudzēt un gūt labumu, tāpat kā iznomātājs pats neko nevar izaudzēt un gūt labumu - tā ir dabiska simbioze, kurā arī guvumu vajadzētu dalīt godīgi!

Zīles - lauksaimniecības zemes apsaimniekošanas posmi

Kā mūsu pieredze rāda, zemes apsaimniekošana nav tikai zemes iznomāšana, bet arī citas apsaimniekošanas iespējas un, izmantojot saprātīgu pieeju, ir iespējams gūt ienākumus pat no lauksaimniecībā neizmantojamās zemes! Tāpēc zemes apsaimniekošana ar Zīles sastāv no četriem posmiem:

 • Īpašuma izvērtēšana pie galda un dabā
 • Iespējamo naudas plūsmu modeļu izstrāde - iznomāšana, apmežošana, saules un/vai vēja parki, CO2
 • Ja nepieciešams īpašuma sakārtošana ieguvuma palielināšanai - grāvji, meliorācija, frēzēšana, pļaušana, augsnes auglības noteikšana
 • Apsaimniekošanas uzsākšana, kad izvēlēts atbilstošākais zemes apsaimniekošanas modelis

Zīles konsultantu zināšanas, pieredze un izstrādātais zemes apsaimniekošanas modelis ietver dažādu iespējamo ieņēmumu potenciālu, kas var būtiski palielināt lauksaimniecības zemes īpašnieku ieguvumu: CO2 kompensācijas, saules paneļu parks, vēja turbīnu potenciāls un citus zaļās saimniekošanas virzienus. Pateicoties šādai pieejai, zemes apsaimniekošana garantē augstāku ieguvumu tās saimniekiem un ceļ īpašuma kopējo vērtību. 

Zemes apsaimniekošana – Zīles sniegtie pakalpojumi

Zemes apsaimniekošana ar Zīles sniegs augstākus ieņēmumus, jo lauku īpašumu konsultāciju centra Zīles konsultantiem ir daudzpusīga pieredze meža un lauksaimniecības zemju apsaimniekošanā, kas palīdz nodrošināt unikālu pakalpojumu klāstu.

Zīles sniegtie pakalpojumi:

 1. Visu nepieciešamo dokumentu savākšana
 2. Īpašuma izvērtēšana pēc pieejamiem dokumentiem un izmantojot tehnoloģijas un datubāzes
 3. Īpašuma novērtēšana dabā, kur pievēršam uzmanību - meliorācijas un grāvju esamībai un to stāvoklim, vai īpašums ir jāatbrīvo no apauguma, zāles, vai īpašumu nepieciešams frēzēt, piekļuves apstākļiem īpašumam
 4. Saprotam, vai ir nepieciešams veikt darbības, kuras uzlabotu lauksaimniecības zemes stāvokli - grāvju un meliorācijas sakārtošana, frēzēšana un/vai apauguma novākšana un pļaušana
 5. Pēc nepieciešamības veicam jaunas augsnes analīzes
 6. Izvērtējam zaļas saimniekošanas iespējas īpašumā - CO2, saules paneļu un/vai vēja turbīnu parka potenciālu
 7. Izvēlamies zemes apsaimniekošanas modeli, kas nesīs augstāko labumu saimniekam un uzsākam apsaimniekošanu

Zīles organizēs visus procesus Tavā vietā, ietaupot laiku un panākot, ka zemes apsaimniekošana nes pēc iespējas augstākus ienākumus.

Zemes apsaimniekošana - biežāk uzdotie jautājumi
Kā iegūt vairāk no zemes apsaimniekošanas?

Vispirms būtiski ir apzināties, ka steiga samazina iespēju iegūt maksimāli augstāko ieguvumu no zemes apsaimniekošanas. Obligāti ir jāizvērtē visi iespējamie ienākumu avoti no zemes apsaimniekošanas, kā saules un vēja parku iespējamība. Nemeliorētu meža zemi ir iespējams apmežot un gūt ienākumus jau nākamajā gadā. Protams, būtu ieteicams piesaistīt pieredzējušus konsultantus, kuriem ir kontakti, zināšanas un datubāzes, kas palīdz palielināt Tavu ieguvumu.

Kādus ienākumus var sniegt zemes apsaimniekošana?

Tas atkarīgs no iespējamā zemes izmantošanas mērķa, ko var saprast, veicot padziļinātu izpēti. Izplatītākais ienākumu avots no zemes apsaimniekošanas ir zemes iznomāšana, bet arī šeit ir nianses, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu. Piemēram, zemes nomas maksa var būtiski ietekmēt zemes auglības balles vai arī, ja ir iespējams uzstādīt saules paneļus, tad nomas maksa būs būtiski augstāka un turklāt vēl garantēta uz 30 gadiem.

Interesē pārdomāta zemes apsaimniekošana? Zīles palīdzēs gūt ienākumus pat no aizaugušas zemes!

Saistītie raksti

Kā atpazīt pārpircējus un uzņēmumus, kas vēlas no Tevis nopirkt pēc iespējas lētāk!?

Daudzi meža un lauksaimniecības zemes īpašnieki iekrīt pārpircēju lamatās, kā rezultātā zemes īpašnieki iegūst par 30-50% mazāk!
Publicēts 26/09/2022

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu jums kvalitatīvu un atbilstošu saturu.

Privātuma politika