Saules parks un vēja parks - iespēja iegūt vairāk savas no lauku zemes

Saules parks un vēja parks Eiropā un daudzviet pasaulē tiek uzskatīts par labu alternatīvu elektrības ražošanā, aizstājot fosilos kurināmos. Daudzviet pasaulē saules parks un vēja parks jau ir ierasta lieta, kur pēdējos 20 gados šie parki tiek aktīvi būvēti, kā rezultātā elektrības ražošanā tika samazināta atkarība no fosilajiem kurināmajiem un arī mazināta negatīvā ietekme uz klimatu. Diemžēl Latvija saules parku un vēja parku attīstīšanā būtiski atpaliek gan Eiropas, gan arī Baltijas līmenī, jo esam vieni no pēdējiem sarakstā pēc procentuālās saražotās elektrības apjoma no vēja un saules parkiem.

Kā gūt ienākumus no saules vai vēja parka savā īpašumā

Tagad dramatisko notikumu ietekmē arī Latvijā strauji mainās politiskais uzstādījums, kas paver jaunas iespējas lauku zemju īpašniekiem gūt papildu ienākumus, ja pēc izpētes ir atzinums, ka īpašumā ir iespējams saules parks vai vēja parks. Tālāk zemes saimniekam paveras vairāki ienākumu gūšanas scenāriji, kādus piedāvā Zīles piesaistītie saules parka un/vai vēja parka attīstītāji. Ir iespējami trīs sadarbības scenāriji - zemes iznomāšana, zemes pārdošana vai kļūšana par partneri, kur tiek maksāti zemes saimniekam procenti no ieņēmumiem. Zīles veiks katra piedāvātā sadarbības scenārija finanšu analīzi un izcels izdevīgāko, kā arī organizēs visus procesus Tavā vietā, ietaupot laiku un panākot, ka viss tiek noformēts juridiski korekti un Tu iegūsti pēc iespējas augstāku ieguvumu.

Saules parks un vēja parks ar Zīles

Saules parks un vēja parks ir viena no potenciālajām iespējām gūt lielākus ienākumus. Zīles šajos jautājumos un projektos ir pieredze sadarbībā ar vairākiem saules parku un vēja parku starptautiskiem un vietējiem attīstītājiem, kuriem ir daudzu gadu pieredze šajās nozarēs. Zīles ir vieni no pirmajiem, kas piedāvā šāda veida pakalpojumu, kurš ietver:

  1. Visu nepieciešamo dokumentu apkopošanu
  2. Novērtējumu, vai īpašumā ir iespējams saules parks vai vēja parks
  3. Īpašuma apskati un novērtējumu dabā - meliorācijas un grāvju esamībai un to stāvokli, vai īpašums ir jāatbrīvo no apauguma, zāles, vai īpašumu nepieciešams frēzēt
  4. Nepieciešamo darbību veikšanu, kas nepieciešama, lai īpašums atbilstu saules parka vai vēja parka vajadzībām - grāvju un meliorācijas sakārtošana, frēzēšana un/vai apauguma novākšana un pļaušana
  5. Sadarbības partnera apzināšanas un atlases procesa organizēšana
  6. Sadarbības noteikumu pārrunu vešana un līguma slēgšana
  7. Būvniecības procesa uzraudzība
  8. Visu juridisko un nodokļu jautājumu konsultēšana

Lauku īpašuma konsultāciju centrs Zīles ir pirmais konsultāciju centrs, kas apvieno konsultantus ar pieredzi meža apsaimniekošanā, lauksaimniecības, finanšu, mērniecības un investīciju nozarēs, palīdzot lauku īpašumu saimniekiem gūt pēc iespējas lielāku ieguvumu no sava īpašuma. Mūsu mērķis ir vienmēr mēģināt atrast risinājumu jebkurā situācijā un parādīt lauku īpašumu saimniekiem, kā viedi saimniekot, iegūstot pēc iespējas augstāku ieguvumu nepārdodot īpašumu.

Saules enerģijas parks un vēja parks - biežāk uzdotie jautājumi
Kā var saprast, vai īpašumā iespējams saules parks vai vēja parks?

Saules parka gadījumā viss process ir daudz vienkāršāks, kur svarīgākais ir saprast, cik tālu atrodas apakšstacija un vai ir brīvas pieejamās līnijas jaudas. Ja atbildes abos jautājumos ir pozitīvas, tad jāraksta iesniegums jaudas rezervācijai un jāizvēlas būvniecības projektētājs un vēlāk arī būvnieks. Un pie operatīvas un pārdomātas darbības saules enerģijas parks var tikt uzbūvēts 1,5-2 gadu laikā. Vēja parks un tā būvniecība ir daudz sarežģītāks process, kur ir nepieciešami atzinumi no četrām dažādām organizācijām plus ir jāveic publiskā apspriede, līdz ar to līdz veiksmīgam rezultātam varēja nonākt 5-7 gadu laikā. Šobrīd gan tiek mainīts likums steidzamības kārtā, lai šo procesu samazinātu līdz vienam gadam.

Cik daudz var iegūt, ja tiek iznomāta zeme saules vai vēja parkam?

Tas ir atkarīgs no izvēlētā sadarbības modeļa. Piemēram, nomas maksa par hektāru saules parka gadījumā svārstās no 400 līdz 1500 eiro par hektāru gadā, vēja parka gadījumā nomas maksa var sasniegt pat 5 000 – 7 000 tūkstošus eiro par hektāru. Zīles saviem klientiem kā izdevīgāko modeli iesaka kļūšanu par sava veida partneri, saņemot procentus no ieņēmumiem.

Kura sadarbības forma ir izdevīgākā zemes saimniekam, ja tiek būvēts saules parks vai vēja parks?

Katrs gadījums ir individuāls, varbūt kādam saimniekam ļoti steidzami vajag naudu un liksies izdevīgāk pārdot īpašumu. Zīles pieredze gan rāda, ka visizdevīgākā forma ir saņemt procentus katru gadu no ieņēmumiem, ko nes saules parks vai vēja parks.

Kādi ir galvenie kritēriji, lai būtu iespējams saules parks vai vēja parks uz manas zemes?

Galvenās divas lietas, kas jāsaprot, vai īpašuma tuvumā ir apakšstacija un vai līnijā ir brīva pieejamā jauda. Ja abas šīs lietas ir, tad jāsniedz iesniegums par jaudas rezervāciju un jāuzsāk projektēšanas process.

Vēlies saprast, vai īpašumā iespējams saules parks vai vēja parks? Sazinies un Zīles Tev palīdzēs!

Saistītie raksti

Populārākās celulozes izmantošanas nozares

Celulozes izmantojums produktu ražošanā ir būtisks faktors, kas veicina ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku dzīvesveidu.
Publicēts 30/11/2023

Ko var cirst neprasot ciršanas apliecinājumu!?

Ne visām mežizstrādes darbībām mežā ir nepieciešams ciršanas apliecinājums
Publicēts 02/11/2023

Kādi ir iespējamie meža ciršanas veidi!?

Pirms uzsākt mežistrādi ir būtiski saprast kāds ciršanas veids ir piemērotākais
Publicēts 01/11/2023

Kā atpazīt pārpircējus un uzņēmumus, kas vēlas no Tevis nopirkt pēc iespējas lētāk!?

Daudzi meža un lauksaimniecības zemes īpašnieki iekrīt pārpircēju lamatās, kā rezultātā zemes īpašnieki iegūst par 30-50% mazāk!
Publicēts 26/09/2022

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu jums kvalitatīvu un atbilstošu saturu.

Privātuma politika